Univerzita Komenského v Bratislave má mimoriadny význam pre rozvoj vzdelanosti na Slovensku a zároveň bola prvou vysokou školou na našom území. Dnes má 13 fakúlt, na ktorých ročne študuje takmer 24 000 študentov. Navštevuje ju až 2 800 zahraničných študentov z viac ako 70 krajín sveta.

Fakulta sociálnych a ekonomických vied je jej najmladšou fakultou, napriek tomu sa za 15 rokov svojej existencie dokázala vyprofilovať na jednu z najlepších spoločensko-vedných fakúlt na Slovensku. Počtom síce patríme k menším fakultám, no aj vďaka tomu je atmosféra u nás priateľská a otvorená.

Spolu s prednášajúcimi máme mnoho príležitostí na diskusie počas prednášok, ale aj na rôznych podujatiach, ktoré naša fakulta pravidelne organizuje. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať možnosť organizovať také jedinečné podujatie, akým TEDx jednoznačne je. Vďaka nemu môžeme privítať na pôde fakulty ďalších úžasných ľudí s fascinujúcimi životnými príbehmi a najmä myšlienkami hodnými šírenia.

Tím organizátorov

caret-down caret-up caret-left caret-right
Radomír Masaryk Držiteľ licencie

Kedysi som sa živil hlavne tlmočením a vo voľnom čase sa venoval psychológii, teraz to mám naopak. Vďaka TEDx som sa zoznámil s viacerými zaujímavými ľuďmi, už som tam bol ako rečník, bežný účastník aj tlmočník. Preto ma nadchla myšlienka usporiadať toto inšpiratívne podujatie u nás na FSEV UK so skvelým tímom našich študentov

Martina Mášiková Spoluorganizátorka

Odjakživa rada skladám puzzle. Teší ma ten pocit, keď na prvý pohľad nesúvisiace kúsky zrazu zapadnú a vytvoria zmysluplný celok. Hotový obraz – to pre mňa znamená TEDx. Zanietenie ľudí, ktorí venujú svoj čas a nadšenie organizácií, spokojné tváre rečníkov po vystúpení, podpora, rešpekt a nový pohľad na svet. Zábava aj obavy. A vo finále zadosťučinenie – nás všetkých, ktorí sa podieľame na výslednom obrázku.

Martina Baránková Sponzoring & Catering

Milujem príbehy. Počúvať so zatajeným dychom, čakať na rozuzlenie, ale najmä prežívať hovorené.
TEDx je o myšlienkach hodných šírenia. Pre mňa osobne o myšlienkach, ktoré je hodno objaviť a zažiť, nechať sa nimi inšpirovať.
Hľadať a prinášať ich na TEDx je pre mňa dobrodružstvom v pravom zmysle slova.

Bianka Karlíková Sponzoring & Catering

Život je veľké plátno. Je to neobmedzený priestor fantázie, farieb, myšlienok a nápadov. Štetcom nanášam línie, vyberám farby a cítim dobrodružstvo. V žilách mi prúdi adrenalín a vo vzduchu cítiť, že príde niečo nové. Niečo neprebádané. To je pocit, keď plánujem, keď viem, že moja práca má zmysel. Preto som sa rozhodla, rozšíriť plochu svojho plátna a stala sa súčasťou tímu TEDx.

Veronika Segešová

Myslím si, že každý kto sa zúčastní TEDx si z neho mnoho odnesie, spozná nových ľudí, nadviaže nové kontakty, naučí sa niečo nové. TEDx je pre mňa zaujímavá skúsenosť a odchádzam z neho s dobrým pocitom. Zatiaľ veľmi netuším, čo ma ako členku tímu čaká. Verím, že aj ja budem môcť prispieť niečím užitočným. Verím, že svoje schopnosti a zručnosti využijem naplno a budem nápomocná v každom smere.

Nikola Vorelová Aktivity & Fun zone

Pred rokom som sa pridala k organizačnému tímu prvého ročníka TEDxUniverzitaKomenského. Pred prijatím tejto novej výzvy som koncept TED poznala len z počutia. Bola to pre mňa veľká skúsenosť, ktorá ma zoznámila s mnohými inšpirujúcimi ľuďmi. Uvedomila som si, že prinášať zmenu do života ľudí, je jedna z vecí, ktorú chcem robiť i ja. Nemusím stáť na javisku a držať mikrofón. Stačí ak budem súčasťou skvelého projektu, ktorý tento priestor vytvorí iným. A TEDxUniverzitaKomenského je určite jedným z nich.

Zuzana Marcinová Registrácia

TEDx je dnes pre mnoho ľudí významným zdrojom nových informácií, nápadov a myšlienok od kreatívnych, originálnych, nadšených ľudí. Títo ľudia žijú tým, čo robia, a len obyčajným rozprávaním dokážu inšpirovať davy. TEDx mi dáva možnosť spolupodieľať sa na šírení týchto myšlienok, sprostredkovať ich ostatným, a zároveň byť v prvom rade a nechať sa inšpirovať. TEDx ponúka možnosť ovplyvniť tvorbu toho, čo vplýva na tvorbu mojich vlastných myšlienok.

Nikoleta Kuglerová Marketing

Vzdelávanie a osobnostný rozvoj. Myšlienky, ktoré chcú byť vypočuté. Ľudia, ktorí produkujú. Tím, ktorí vežu stavia. Prinášať z neznámeho na povrch, nechať rozkvitnúť a svojou vôňou zaujať. TEDx. Komunita ľudí, pre ktorých je práca zábavou, sebarozvoj potrebou a vzdelávanie potešením. V detstve som optikou mikroskopu sledovala fascinujúce útvary, teraz optikou "konferenčného" mikroskopu sledujem úžasné osoby, ktoré stoja za potleskom a úsmevom divákov.

Rút Madáčová

TEDx vnímam ako jedinečný a nezávislý priestor, kde sa adresujú najdôležitejšie, niekedy často až prehliadané problémy súčasnej doby. Nápady, ktoré tu vznikajú a myšlienky, ktoré sa prostredníctvom tejto platformy tvoria a formujú prinášajú pokrok, ktorý zúfalo potrebujeme. Som pyšná, že môžem prispieť k tomuto pokroku aj ja.

Noemi Rákossyová

Mojím cieľom je progres. Progres je často motivovaný inšpiráciou a odhodlaním niečo zmeniť. TED je výnimočná platforma kde sa myšlienky, nápady a ukážkové príklady progresu zoskupujú. Prvým krokom je v mojich očiach diskusia a preto považujem TED za dôležité podujatie, kde sa môže človek učiť a inšpirovať sa inými na zmenu.

Estera Henželová Logistika

Bavia ma kolektívne športy, kde môžeme ako jeden tím pracovať na spoločnom cieli. No oddychujem zas radšej sama, pri pečení alebo niečom tvorivom. Za posledné roky som sa miešala do čohokoľvek, čo bolo spojené s možnosťou organizovať, pretože som zistila, že to je niečo, čo ma ako práca baví. Hlavne preto ma TEDx a jeho formát zaujal a chcela som sa stať jeho súčasťou so strany spoluorganizátorov.

Nina Patyi Dobrovoľníci
Do TEDx tímu som sa pridala tento rok. Eventy, konferencie a každé jedno podujatie je pre mňa chaosom, ktorý však v kombinácii s kreativitou a organizáciou začne dávať zmysel. Pre mňa je pocitom pokoja možnosť vidieť ako celá idea zrazu začína byť reálna a ja som toho súčasťou. Teším sa ako tento rok pomôžem s realizáciou peknej myšlienky a zároveň spoznám veľa zaujímavých ľudí.