Univerzita Komenského v Bratislave je najväčšou a najstaršou slovenskou univerzitou. Má mimoriadny význam pre rozvoj vzdelanosti na Slovensku a zároveň bola prvou vysokou školou na našom území. Dnes má 13 fakúlt, na ktorých ročne študuje takmer 24 000 študentov. Navštevuje ju až 2 800 zahraničných študentov z viac ako 70 krajín sveta.

Fakulta sociálnych a ekonomických vied je jej najmladšou fakultou, napriek tomu sa za 15 rokov svojej existencie dokázala vyprofilovať na jednu z najlepších spoločensko-vedných fakúlt na Slovensku. Počtom síce patríme k menším fakultám, no aj vďaka tomu je atmosféra u nás priateľská a otvorená.

Spolu s prednášajúcimi máme mnoho príležitostí na diskusie počas prednášok, ale aj na rôznych podujatiach, ktoré naša fakulta pravidelne organizuje. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať možnosť organizovať také jedinečné podujatie, akým TEDx jednoznačne je. Vďaka nemu môžeme privítať na pôde fakulty ďalších úžasných ľudí s fascinujúcimi životnými príbehmi a najmä myšlienkami hodnými šírenia.

Tím organizátorov

caret-down caret-up caret-left caret-right
Radomír Masaryk Držiteľ licencie

Kedysi som sa živil hlavne tlmočením a vo voľnom čase sa venoval psychológii, teraz to mám naopak. Vďaka TEDx som sa zoznámil s viacerými zaujímavými ľuďmi, už som tam bol ako rečník, bežný účastník aj tlmočník. Preto ma nadchla myšlienka usporiadať toto inšpiratívne podujatie u nás na FSEV UK so skvelým tímom našich študentov

Martina Mášiková Spoluorganizátorka

Odjakživa rada skladám puzzle. Teší ma ten pocit, keď na prvý pohľad nesúvisiace kúsky zrazu zapadnú a vytvoria zmysluplný celok. Hotový obraz – to pre mňa znamená TEDx. Zanietenie ľudí, ktorí venujú svoj čas a nadšenie organizácií, spokojné tváre rečníkov po vystúpení, podpora, rešpekt a nový pohľad na svet. Zábava aj obavy. A vo finále zadosťučinenie – nás všetkých, ktorí sa podieľame na výslednom obrázku.

Martina Baránková Team Support

Milujem príbehy. Počúvať so zatajeným dychom, čakať na rozuzlenie, ale najmä prežívať hovorené.
TEDx je o myšlienkach hodných šírenia. Pre mňa osobne o myšlienkach, ktoré je hodno objaviť a zažiť, nechať sa nimi inšpirovať.
Hľadať a prinášať ich na TEDx je pre mňa dobrodružstvom v pravom zmysle slova.

Simona Šintalová Team Support

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam eget ligula quis metus iaculis imperdiet vel vel nibh. Mauris rutrum nunc at bibendum pulvinar. Vestibulum non viverra felis.

Estera Henželová Logistika

Bavia ma kolektívne športy, kde môžeme ako jeden tím pracovať na spoločnom cieli. No oddychujem zas radšej sama, pri pečení alebo niečom tvorivom. Za posledné roky som sa miešala do čohokoľvek, čo bolo spojené s možnosťou organizovať, pretože som zistila, že to je niečo, čo ma ako práca baví. Hlavne preto ma TEDx a jeho formát zaujal a chcela som sa stať jeho súčasťou so strany spoluorganizátorov.

Bianka Karlíková Sponzoring & Catering

Život je veľké plátno. Je to neobmedzený priestor fantázie, farieb, myšlienok a nápadov. Štetcom nanášam línie, vyberám farby a cítim dobrodružstvo. V žilách mi prúdi adrenalín a vo vzduchu cítiť, že príde niečo nové. Niečo neprebádané. To je pocit, keď plánujem, keď viem, že moja práca má zmysel. Preto som sa rozhodla, rozšíriť plochu svojho plátna a stala sa súčasťou tímu TEDx.

Nikoleta Kuglerová Marketing

Vzdelávanie a osobnostný rozvoj. Myšlienky, ktoré chcú byť vypočuté. Ľudia, ktorí produkujú. Tím, ktorí vežu stavia. Prinášať z neznámeho na povrch, nechať rozkvitnúť a svojou vôňou zaujať. TEDx. Komunita ľudí, pre ktorých je práca zábavou, sebarozvoj potrebou a vzdelávanie potešením. V detstve som optikou mikroskopu sledovala fascinujúce útvary, teraz optikou "konferenčného" mikroskopu sledujem úžasné osoby, ktoré stoja za potleskom a úsmevom divákov.

Nikola Vorelová Aktivity & Fun zone

Pred rokom som sa pridala k organizačnému tímu prvého ročníka TEDxUniverzitaKomenského. Pred prijatím tejto novej výzvy som koncept TED poznala len z počutia. Bola to pre mňa veľká skúsenosť, ktorá ma zoznámila s mnohými inšpirujúcimi ľuďmi. Uvedomila som si, že prinášať zmenu do života ľudí, je jedna z vecí, ktorú chcem robiť i ja. Nemusím stáť na javisku a držať mikrofón. Stačí ak budem súčasťou skvelého projektu, ktorý tento priestor vytvorí iným. A TEDxUniverzitaKomenského je určite jedným z nich.