Univerzita Komenského v Bratislave má mimoriadny význam pre rozvoj vzdelanosti na Slovensku. V roku 2019 oslávila 100. výročie svojho založenia. V súčasnosti má 13 fakúlt, na ktorých ročne študuje takmer 22 000 študentov a študentiek, pričom až 2 800 je zo zahraničia z viac ako 70 krajín sveta.

TEDxUniverzitaKomenského naštartovali mladí ľudia z Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK. Sme vďační za možnosť organizovať takéto jedinečné podujatie. Po úspešnom prvom ročníku by sme chceli, aby toto podujatie zarezonovalo v rámci celej univerzity, a preto sme sa presunuli do nových priestorov – do legendárnej auly na Šafárikovom námestí, ktorá je nasýtená množstvom príbehov zmien na osobnej aj celospoločenskej úrovni. Tešíme sa na možnosť spojiť tieto príbehy s myšlienkami hodnými šírenia.

Organizačný tím

caret-down caret-up caret-left caret-right
Martina Mášiková Spoluorganizátorka

Odjakživa rada skladám puzzle. Teší ma ten pocit, keď na prvý pohľad nesúvisiace kúsky zrazu zapadnú a vytvoria zmysluplný celok. Hotový obraz – to pre mňa znamená TEDx. Zanietenie ľudí, ktorí venujú svoj čas a nadšenie organizácií, spokojné tváre rečníkov po vystúpení, podpora, rešpekt a nový pohľad na svet. Zábava aj obavy. A vo finále zadosťučinenie – nás všetkých, ktorí sa podieľame na výslednom obrázku.

Radomír Masaryk Držiteľ licencie

Kedysi som sa živil tlmočením a vo voľnom čase sa venoval akademickej práci, teraz to mám naopak. Na akciách TEDx a TED už pár rokov stretávam výnimočných ľudí, či už ako účastník, rečník či tlmočník. Vždy som obdivoval tých, ktorí dokážu podávať zaujimavé myšlienky formou dobrých príbehov. Preto som rád, že sa nám ho podarilo priniesť koncept TED na akademickú pôdu a predstaviť myšlienky hodné šírenia na Univerzite Komenského v Bratislave.

Nikoleta Kuglerová Marketing

Vzdelávanie a osobnostný rozvoj. Myšlienky, ktoré chcú byť vypočuté. Ľudia, ktorí produkujú. Tím, ktorí vežu stavia. Prinášať z neznámeho na povrch, nechať rozkvitnúť a svojou vôňou zaujať. TEDx. Komunita ľudí, pre ktorých je práca zábavou, sebarozvoj potrebou a vzdelávanie potešením.

Rút Madáčová Marketing

TEDx vnímam ako jedinečný a nezávislý priestor, kde sa adresujú najdôležitejšie, niekedy často až prehliadané problémy súčasnej doby. Nápady, ktoré tu vznikajú a myšlienky, ktoré sa prostredníctvom tejto platformy tvoria a formujú prinášajú pokrok, ktorý zúfalo potrebujeme. Som pyšná, že môžem prispieť k tomuto pokroku aj ja.

Noemi Rákossyová Marketing

Mojím cieľom je progres. Progres je často motivovaný inšpiráciou a odhodlaním niečo zmeniť. TEDx je výnimočná platforma kde sa myšlienky, nápady a ukážkové príklady progresu zoskupujú. Prvým krokom je v mojich očiach diskusia a preto považujem TEDx za dôležité podujatie, kde sa môže človek učiť a inšpirovať sa inými na zmenu.

Nikola Vorelová Aktivity & Fun zone

Pred dvoma rokmi som prijala novú výzvu - byť súčasťou TEDx organizačného tímu. Prinášať zmenu do života ľudí, je jedna z vecí, ktorú chcem robiť i ja. Nemusím stáť na javisku a držať mikrofón. Stačí ak budem súčasťou skvelého projektu, ktorý tento priestor vytvorí iným. A TEDxUniverzitaKomenského je určite jedným z nich.

Erika Chrappová Aktivity & Fun zone

TEDx. Znelo to zaujímavo a inšpiratívne. Znelo to ako niečo veľké a vzrušujúce. A naozaj to tak bolo. A to ma viedlo k túžbe zažiť to tiež. S touto túžbou prišla aj príležitosť, priložiť ruku k dielu. Tento rok môžem byť toho súčasťou, nechať sa inšpirovať a pomôcť pri šírení myšlienky iným.

Martina Baránková Sponzoring & Catering

Milujem príbehy. Počúvať so zatajeným dychom, čakať na rozuzlenie, ale najmä prežívať hovorené.
TEDx je o myšlienkach hodných šírenia. Pre mňa osobne o myšlienkach, ktoré je hodno objaviť a zažiť, nechať sa nimi inšpirovať.
Hľadať a prinášať ich na TEDx je pre mňa dobrodružstvom v pravom zmysle slova.

Bianka Karlíková Sponzoring & Catering

Život je veľké plátno. Je to neobmedzený priestor fantázie, farieb, myšlienok a nápadov. Štetcom nanášam línie, vyberám farby a cítim dobrodružstvo. V žilách mi prúdi adrenalín a vo vzduchu cítiť, že príde niečo nové. Niečo neprebádané. To je pocit, keď plánujem, keď viem, že moja práca má zmysel. Preto som sa rozhodla, rozšíriť plochu svojho plátna a stala sa súčasťou tímu TEDx.

Zuzana Marcinová Registrácia

TEDx je dnes pre mnoho ľudí významným zdrojom nových informácií, nápadov a myšlienok od kreatívnych, originálnych, nadšených ľudí. Títo ľudia žijú tým, čo robia, a len obyčajným rozprávaním dokážu inšpirovať davy. TEDx mi dáva možnosť spolupodieľať sa na šírení týchto myšlienok, sprostredkovať ich ostatným, a zároveň byť v prvom rade a nechať sa inšpirovať. TEDx ponúka možnosť ovplyvniť tvorbu toho, čo vplýva na tvorbu mojich vlastných myšlienok.

Nina Patyiová Logistika & dobrovoľníci
Do TEDx tímu som sa pridala tento rok. Eventy, konferencie a každé jedno podujatie je pre mňa chaosom, ktorý však v kombinácii s kreativitou a organizáciou začne dávať zmysel. Pre mňa je pocitom pokoja možnosť vidieť ako celá idea zrazu začína byť reálna a ja som toho súčasťou. Teším sa ako tento rok pomôžem s realizáciou peknej myšlienky a zároveň spoznám veľa zaujímavých ľudí.
Estera Verčimáková Logistika

Bavia ma kolektívne športy, kde môžeme ako jeden tím pracovať na spoločnom cieli. No oddychujem zas radšej sama, pri pečení alebo niečom tvorivom. Za posledné roky som sa miešala do čohokoľvek, čo bolo spojené s možnosťou organizovať, pretože som zistila, že to je niečo, čo ma ako práca baví. Hlavne preto ma TEDx a jeho formát zaujal a chcela som sa stať jeho súčasťou so strany spoluorganizátorov.