Univerzita Komenského v Bratislave prispieva k rozvoju vzdelávania na Slovensku už viac ako jedno storočie. V súčasnosti na jej trinástich fakultách ročne študuje takmer 22 000 študentov a študentiek, pričom viac ako 2 700 je zo zahraničia z viac ako 70 krajín sveta. TEDxUniverzitaKomenského vznikol vďaka študentom z Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK, ktorí v roku 2018 usporiadali prvý ročník. V roku 2019 nadviazali na úspešnosť tohto projektu a vytvorili nezabudnuteľné podujatie naplnené inšpiratívnymi príbehmi. Tento ročník organizáciu prebralo Oddelenie pre vonkajšie vzťahy RUK, ktoré sa rozhodlo podujatiu po pandémii vdýchnuť nový život. TEDxUniverzitaKomenskéhoLive bude niesť symbolicky názov OBNOVA a bude sa konať v novootvorených priestoroch univerzitného klubu UniK Mlyny. Tešíme sa na ďalšie myšlienky hodné šírenia, ktoré ponúkne ročník 2022.

 

Organizačný tím

caret-down caret-up caret-left caret-right
Radomír Masaryk Team leader

TEDx je skvelý projekt, ktorý ukázal, že „prednáška“ nemusí nevyhnutne znamenať nudné preklikávanie slajdov. Môj prvý TEDx bol v Trenčíne. Pozvali ma tam ako rečníka, no hneď mi bolo jasné, že tento koncept musíme priniesť aj na našu univerzitu. Teraz sme späť po pandemickej prestávke. Teším sa na každé stretnutie s touto komunitou, ktorá žije zdieľaním pozoruhodných myšlienok.

Simona Šintalová Držiteľka licencie

Mala som už to šťastie zažiť atmosféru TEDx-u na Slovensku aj v zahraničí, kde som si vypočula talky mnohých výnimočných ľudí. Načerpala som inšpiráciu, ktorú teraz využívam pri práci s mojím tímom. TEDx v podaní našej univerzity je pre mňa srdcovka a veľmi ma teší, s akými ľuďmi mi tento projekt preplietol cestu. Považujem za úspech, že sa nám po dvoch rokoch pandémie podarilo projekt opäť rozbehnúť. 

Laura Gašparová Event manažérka

Na organizovaní akcií ma vždy bavila práca s ľuďmi. TEDx okolo seba hromadí neuveriteľnú atmosféru, ktorá prirodzene priťahuje ľudí, s ktorými je práca zážitkom. Teším sa na to, čo prinesie tento ročník a verím, že našliapneme spolupráce do ďalších ročníkov.

Andrea Schottová Editorka webu

V backendoch a zákulisiach sa cítim doma, nikdy by mi však nenapadlo, že raz budem zákulisnou súčasťou práve TEDx. TED talky boli pre mňa vždy voľnočasovou závislosťou, keď s nimi človek raz začne, nemá to koniec. Teším sa, že tento zážitok opäť prinášame ďalším nadšencom a tiež ako si po nekonečnom F5 s kolegami dáme aj Hi5. 

Lujza Laudárová Sociálne siete

Spravujem univerzitné sociálne siete a dobre viem, aké ťažké je vyjadriť myšlienku zaujímavo a zároveň stručne. Baví ma byť pri tom a zažívať tú cestu od prvého nápadu cez škrtanie, neistotu, prerábanie, pochybnosti až po skvelý talk.

Radka Rosenbergová Editorka

Odjakživa milujem písanie. Ako redaktorku ma dokážu nadchnúť príbehy rôznorodých ľudí. TEDx je plný takýchto zaujímavých, kreatívnych osobností, o ktorých ma baví písať. Rozhovory s nimi pre mňa predstavujú obrovskú výzvu, ale aj skutočné dobrodružstvo. 

Daniel Gurský Logistika

Niektorí ľudia tvrdia, že konferencie sú len o prázdnych rečiach, ktorých odhodlanie niečo zmeniť končí po zhasnutí svetiel na pódiu. TEDx však nie je len obyčajnou konferenciou. Ponúka priestor pre ľudí, ktorí sa neboja niečo zmeniť, vďaka čomu môžu byť inšpiráciou pre ostatných. Tento dôvod ma presvedčil, aby som sa aj ja spolupodieľal na organizácií TEDx a pomohol tak šíriť myšlienky ľudí, ktorí posúvajú náš svet ďalej.