O čom bude TEDxtalk?

Bez mäsa sa nedá žiť. To si dlho myslela aj Nikoleta. Všetko sa zmenilo, keď pricestovala do Indie a za pár týždňov sa sama stala vegánkou. Prečo? Najskôr len pre seba a z pohodlnosti. Potom zistila, ako „živočíšna výroba“ drasticky a negatívne ovplyvňuje našu planétu.V tom momente vedela, že si už mäso na tanier nenaloží. Chcela, aby celý svet prišiel k rovnakému
rozhodnutiu ako ona. Dnes, po 6 rokoch, už nechce, aby sa každý stal vegánom. Čo sa u Nikolety zmenilo? Prečo sa zamerala na prístup, ktorý nazýva „reducetariánstvo“ ?

O rečníčke

Nikoleta Kováčová pochádza z Piešťan a momentálne žije a pracuje v Prahe. Venuje sa kreatíve a  fotografaniu v digitálnej agentúre a už 6 rokov aktívne bloguje na stránke dcerka.sk. Pravdepodobne ju poznáte pod menom Surová dcérka. Venuje sa témam vegánstva, pričom jej cesta začala raw stravou (preto prívlastok “surová”). Od októbra 2013 je vegánkou. Stretnete sa u nej však aj s témami etického vegánstva, rastlinných receptov a netestovanej kozmetiky. Práve vydáva prvú slovenskú vegánsku kuchárku Slovegán.