O čom bude TEDxtalk?

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sú mŕtvi a Slovensko je v šoku. Celá krajina žije súdržnosťou. Sedemdesiattisíc ľudí na námestí spieva hymnu. Táto krajina už nikdy nebude ako predtým. Kto boli ľudia, ktorí priviedli Slovensko na námestia? Ak ste si na pódiu všimli drobnú mladú ženu vo vysokom stupni tehotenstva, tak toto je jej príbeh. Je to príbeh zodpovednosti, ale aj pochybností. Neistých rozhodnutí i krehkých priateľstiev. Príbeh, v ktorom Katarína spoznáva silu Slovákov a Sloveniek, ale aj samu seba a svoje limity.

Príbeh o tom, čo spoločne dokážeme, keď sa spojíme proti neprávosti a príbeh o tom, ako to vyzeralo v obývačke organizátorov zhromaždení.

O rečníčke

Katarína je jednou z organizátoriek zhromaždení a iniciátoriek platformy Za slušné Slovensko. Vyštudovala psychológiu na Univerzite Komenského, je v psychoterapeutickom výcviku logoterapie a existencionálnej analýzy.

V máji 2018 sa jej narodila dcérka.
Dovtedy pracovala s učiteľmi v rámci Komenského inštitútu, ktorý viedla. Od roku 2015 pôsobí ako junior trénerka v PDCS, v tom istom roku zároveň zakladala sociálny podnik s nepočujúcimi.

Po profesijnej i osobnej stránke sa dlhodobo zaujíma o a nadchýna pre oblasti spojené s občianskou angažovanosťou, vzdelávaním, psychoterapiou, sociálne segregovanými skupinami a metódami pri rozvoji zručností detí z marginalizovaných rómskych komunít.