O čom bude TEDxtalk?

Počet nových festivalov a kultúrnych akcií pribúda, na protestoch zasa rastie napätie. Takmer nulová legislatíva a absencia usmernení v tejto oblasti môže viesť k množstvu rizikových situácií až k ohrozeniu zdravia návštevníkov.

Venujem sa manažmentu bezpečnosti davu a podujatí v strednej európe a svoj osobný príbeh prídem rozpovedať priamo z Prahy. Poviem vám o (ne)bezpečnosti demonštrácie Milion chvilek pro demokracii, ako prví uvidíte najnovšie zábery davu a ako prví budete počuť o tom, ako a či vôbec fungovala práca s bezpečnosťou stoviek tisíc ľudí na Letenskej pláni. Čo je Control room? Ako k zlepšovaniu komfortu a bezpečnosti prispievajú technológie? Aký vplyv má psychológia na bezpečnosť davu?

O rečníkovi

Martin Královič začínal s eventami ako 15 ročný v Trnave. Na festivale Pohoda 10 rokov šéfoval viac ako 600 dobrovoľníkom. Ako jeden z mála sa na Slovensku venuje bezpečnosti na podujatiach. Vyštudoval odbor Crowd Safety Management na britskej Buckinghamshire New University a momentálne študuje Public safety and crowded places management na Coventry University. Je zakladateľom a šéfom produkcie v agentúre PS:Events. Bol zodpovedný za bezpečnosť na protestoch Za Slušné Slovensko v Bratislave, podieľal sa na bezpečnostných opatreniach podujatí ako Viedenský maratón, festival Pohoda, Uprising či MS v Hokeji.