O čom bude TEDxtalk?

Stará aj Nová Cvernovka sa stali fenoménom. Je to príbeh jednej bláznivej myšlienky, ktorá viedla k veľkého projektu. Dnes je Nová Cvernovka najväčším ekosystémom kreatívneho priemyslu na Slovensku s vyše 100 ateliérmi a 400 kreatívnymi ľuďmi. Združuje osobnosti z kreatívneho prostredia, umenia či neziskového sektora. Ako sa to podarilo naštartovať? Ako to, že to stále funguje? Kam to bude ďalej smerovať?

 

O rečníkoch

Boris Meluš je pôvodne grafický dizajnér a dnes sa označuje ako kultúrny developer. Vyštudoval pražskú UMPRUM, počas štúdia absolvoval stáže na VŠVU v Bratislave a na KABK v Haagu. Venoval sa dizajnu kníh, užívateľských rozhraní, komunikácii kultúrnych udalostí, ekologickej architektúre a výstavnému dizajnu. V roku 2016 získal Národnú cenu za komunikačný dizajn za edíciu kníh Rudolfa Slobodu. V starej Cvernovke pôsobil od roku 2009 a bol jedným zo štyroch zakladateľov Nadácie Cvernovka.

Branislav Čavoj vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, odbor Hospodárska politika. Škola ho predurčovala skôr na prácu na Ministerstve financií, no po promócii ho zlákal svet marketingu. V reklamnej agentúre Vaculik advertising nastúpil v roku 2005 na manažérsku pozíciu na kreatívnom oddelení. Naučil sa pracovať pod tlakom, stovky hodín na víkendových a nočných zadaniach pre klientov. Po 12 rokoch odišiel z reklamy do ateliéru Bavlna v starej Cvernovke. Keď stará Cvernovka skončila, spolu s ďalšími tromi dobrodruhmi založil Nadáciu Cvernovka, ktorá prevádzkuje Kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka na Račianskej ulici v Bratislave.