O čom bude TEDxtalk?

Nemusí to byť let do vesmíru, rozhodnutie venovať sa triatlonu, alebo iný veľký čin. Zásadné zmeny môžu byť celkom bežné a na dosah ruky každému z nás. Stačí sa s vášňou pustiť do projektu, v ktorý plne veríme. Spôsobíme tým revolučné zmeny nielen sebe, ale aj iným. Takýto potenciál majú v sebe zakódované aj dobrá literatúra a reportáž. A čo tak vziať do ruky knihu, ktorá spája reportáže premenené na silné príbehy? 

Zmena je jeden zo základných prvkov “DNA” vydavateľstva Absynt. Stretávame sa s rôznymi perspektívami pojmu zmena v momentoch a situáciách krátkeho, ale o to intenzívnejšieho príbehu vydavateľstva. Od rozhodnutia nechať zamestnanie, ktoré dáva pocit bezpečia celej rodine, až po vydanie dôležitých kníh, ktoré mnohým čitateľom menia názory, životné rozhodnutia a osudy.

Vydajte sa s nami na cestu za týmito knihami a nechajte si otvoriť oči. 

O rečníkovi 

Filip Ostrowski (1980) vyštudoval politológiu na Jagelovskej univerzite v Krakove. Okrem iného pracoval na krakovskom magistráte na oddelení stratégie vývoja mesta, kde sa podieľal na revitalizácii upadajúcich štvrtí. Neskôr pôsobil na ministerstve zahraničných vecí v rámci organizácie poľského predsedníctva v Rade EÚ. S Jurajom Koudelou sa spoznali pri práci v medzinárodnej firme. Na spoločných pracovných cestách po celej Strednej Európe si uvedomili, že ich spája záujem o fenomén poľskej reportážnej literatúry. V roku 2014 zobrali svoje úspory, vykročili do slovenského vydavateľského sveta a založili Absynt. Vo vydavateľstve má Filip na starosti najmä edičný plán a marketing. Momentálne žije v Krakove. Je Poliak, má slovenskú manželku a syna.