O čom bude TEDxTalk a vystúpenie?

Zázračný moment: niekoľko spevákov sa naraz nadýchne a odrazu zaznie niečo komplexné, plné a uchu lahodiace. Tento moment objavili už mnísi v stredoveku, kedy v chrámových priestoroch boli zakázané hudobné nástroje. Zo zákazu sa vyvinul jeden z najkrajších a najnáročnejších hudobných žánrov na svete – acappella.

Štýl acapella žije od stredoveku dodnes. Dokonca zažíva celosvetový rozkvet. Dostáva modernú podobu. Hoci na pódiu vidíte iba spevákov bez nástrojov, vaše uši môžu počuť basu, bicie, trúbku, či dokonca elektrickú gitaru. Má to praktickú výhodu, skupina si nemusí voziť bedne s nástrojmi.

O rečníkovi

Milan Brejcha sa ako dieťa neučil hrať na žiadny hudobný nástroj, či spievať. Keď mal 15 rokov, prvýkrát počul naživo koncert acapella a okamžite si tento žáner hudby zamiloval. Počas strednej školy oslovil pár rovesníkov, ktorí mali radi spev. Začali sa stretávať a vznikla Acapella Crystals, ktorú vedie a manažuje. Skupina známa verným fanúšikom aj ako ,,Kryštále” koncertuje aj na súkromných podujatiach či večierkoch. Omnoho radšej si však budujú fanúšikovskú základňu v kaviarňach, domoch kultúry či na verejných akciách. Charakterizuje ich kontakt s publikom a nekonečný humor.